Jsme hlavním organizátorem Sportovní Olympiády pro MŠ 

 
 
Sportovní Olympiáda MŠ 2017
 

 
Ve čtvrtek 2. 11. 2017 proběhla ve víceúčelové hale Sportovní Olympiáda MŠ 2017, kterou tradičně organizuje naše mateřinka. Děti soutěžily v disciplínách - skok z místa, hod medicinbalem, běh přes překážky a novinkou byl štafetový běh družstev o Putovní pohár. Děti si v průběhu Olympiády mohly také zasportovat na ploše s umělou trávou, na které byly připravené prvky ze sportovní sady Dětské atletiky. Sportovní Olympiády se zúčastnilo 10 mateřských škol a to z Bohumína, Rychvaldu, Dolní Lutyně a také jedna mateřinka ze Zabelkowa. Pozvání na tuto sportovní akci přijala naše bývala skvělá atletka Taťána Kocembová, tady jsou její největší úspěchy:
MS v Helsinkách 1983
stříbro 400 m
stříbro 4x400 m (Kocembová, Matějkovičová, Moravčíková, Kratochvílová)
ME v Aténách 1982
bronz 400 m
stříbro 4x400 m (Tylová, Matějkovičová, Kocembová, Kratochvílová)
Halové ME v Göteborgu 1984
zlato 400 m
A dále pozvání přijala naše mladá atletka z SSK Vítkovice Jana Slaninová (Jablíčko nepadlo daleko od stromu, jelikož Jana je dcerou paní Kocembové 
Všechny děti byly moc šikovné a jejich paní učitelky v rolích trenérek odvedly s dětmi kus práce. 
Celé sportovní klání provázel slovem sportovec tělem i duší Jarda Kalous. O ozvučení akce se postaral sympatický muž Dušan Socha. Při přípravě akce a při soutěži nám vypomohli studenti SŠ Bohumín. 
V závěru chci moc poděkovat realizačnímu týmu ve složení - Vilma Valentová, Hana Záškolná, Renáta Bažová a Alena Kovaříková za jejich skvělou a obětavou práci. 
Akce se vydařila a my jsme rádi, že děti z této sportovní akce odcházely s úsměvem na tváři  
Vilma Valentová
 
 
 
 
 

 

 

 

Sportovní olympiáda MŠ 2016